MacBook Pro 13 – Test

MacBook Pro 13 – Test

Firma Apple zaprezentowała dwa nowe MacBooki podczas tegorocznych targów deweloperskich WWDC w Kalifornii: MacBook Air z chipem M2 i ekscytującym wyborem kolorów oraz zaktualizowany MacBook Pro 13 z tym samym chipem, który wciąż jest dostępny tylko w dwóch odcieniach szarości. Najbardziej ekscytującą wiadomością jest oczywiście nowy MacBook Air, podczas gdy MacBook Pro 13 był największym zaskoczeniem. Nie dlatego, że jest szczególnie ekscytująca, wręcz przeciwnie.

Nowy MacBook Pro

Nowy MacBook Pro 13 jest, krótko mówiąc, taki sam jak MacBook Pro M1 tylko ze zaktualizowanym chipem M2. Oznacza to, że nie ma zaktualizowanego ekranu mini-LED, który ma 14- i 16-calowy, nie ma mnóstwa opcji łączności i tak, nadal ma pasek dotykowy, z którym tak naprawdę myśleliśmy, że Apple ma już za sobą. Projekt jest również podobny do MacBooka Pro z 2016 roku. Na papierze nie ma wątpliwości, że MacBook Pro 14 to najbardziej ekscytujący model, ale tak też jest

Pod względem wzornictwa niewiele jest nowych doniesień na temat MacBooka Pro. Wygląda jak każdy inny MacBook Pro 13, który został wprowadzony na rynek w ciągu ostatnich pięciu lub sześciu lat i który szybko może wyglądać na nieco starszy ze stosunkowo grubą ramką wokół ekranu. Zwłaszcza obok komputera z systemem Windows.

Nie taki Pro

Apple zostało skrytykowane za usunięcie magnetycznego gniazda ładowania MagSafe, czytnika kart pamięci i gniazda HDMI w swoich modelach Pro, ale w zeszłym roku firma odpowiedziała na krytykę, wypuszczając wymarzone komputery Mac, MacBook Pro 14 i 16, które są nie tylko bardzo, bardzo potężny, ale także wybór portów, który użytkownicy przegapili w starszych MacBookach Pro. Jak wspomniano powyżej, Pro 13 nie jest tak profesjonalny jak 14, a nowicjusz ma tylko dwa porty Thunderbolt, a także połączone gniazdo mikrofonu i słuchawek. Jest podobny do MacBooka Air i MacBooka Pro M1, ale w rzeczywistości o dwa złącza USB-C mniej niż MacBook Pro z chipem Intela.

Potężny, tak!

Wiele osób, które właśnie kupiły MacBooka z Intelem, prawdopodobnie pożałuje, że nie wytrzymało kilku tygodni lub miesięcy więcej w nadziei, że pojawi się 13-calowy z chipsetem Apple. Układ M2 to jedna z nielicznych nowości w tym modelu, ale nie jest to bynajmniej mała nowość. Warto zauważyć, że chip M2 nie jest potężniejszy niż M1 Max i M1 Pro, w co można uwierzyć, ponieważ 2 pojawia się po 1.

Krótkie podsumowanie chipsetów Apple:

M1 (2020): 8-rdzeniowy procesor / 7-rdzeniowy procesor graficzny

M1 Pro (2021): 10-rdzeniowy procesor / 16-rdzeniowy procesor graficzny

M1 Max (2021): 16-rdzeniowy procesor / 32-rdzeniowy procesor graficzny

M2 (2022): 8-rdzeniowy procesor / 8- i 10-rdzeniowy procesor graficzny

W naszych testach procesor M2 jest o około 10 procent szybszy niż M1 z 2020 roku, podczas gdy GPU jest jeszcze potężniejszy i zmiata większość konkurentów komputerów PC z toru. Przynajmniej jeśli pominiemy laptopy.

Inwestycja Apple we własne chipsety była nie tylko rewolucją dla własnych komputerów PC, ale także sprawiła, że ​​AMD i Intel wyostrzyły się. Co przynosi korzyści konsumentom w postaci szybszych maszyn.

Drogie uaktualnienie

Nasz model jest wyposażony w „tylko” 8 GB pamięci roboczej, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​dzięki dobremu zarządzaniu pamięcią sprawdza się w większości rzeczy. Osobiście nigdy nie kupiłbym laptopa Intel Mac lub Windows z mniej niż 16 GB pamięci, więc tutaj Apple pokazuje, że zrobili coś bardzo dobrze. Współdziałanie dobrego sprzętu i oprogramowania oznacza również, że MacBook Pro po prostu trwa i trwa. Apple zapewnia do 17 godzin pracy na baterii podczas surfowania, a tutaj uderzają bardzo dobrze. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​bateria wystarcza na półtora dnia do pracy i 15 godzin plus do przesyłania strumieniowego wideo.

1 thoughts on “MacBook Pro 13 – Test

  1. Co prawda cena jest zaporowa na przeciętną kieszeń, ale płaci się za jakość MacBooka Pro 13

Comments are closed.